مطالب روز

سیاست ایلان ماسک برای بیت کوین تغییر نکرده است

شرکت تسلا (Tesla) به واسطه ایده ها، رفتارها و ثروت هنگفت مالکش، ایلان ماسک همواره مورد توجه افراد زیادی از سرتاسر دنیاست. در زمینه ارزهای دیجیتال علاقه ایلان ماسک به بیت کوین و حمایتش از دوج کوین بر کسی پوشیده نیست. این درحالی است که گاها توییت های آقای ماسک یا مصاحبه هایش بازار کریپتو را دستخوش تغییرات گوناگون می کند. هرچند ماسک ادعا می کند این بازار بیشتر یک سرگرمی برای او به حساب می آید.

بنا به گزارش منتشر شده، شرکت تسلا که ۱.۵ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۱ بیت کوین خرید بود. در سال گذشته ۷۵٪ آن را فروخت و از آن تنها ۱۸۴ میلیون دلار را نگه داشت. گزارش درآمد شرکت تسلا برای سه ماهه دوم سال جاری در ۲۰ جولای (۲۸ تیر) به اطلاع عموم رسید. در این گزارش مشخص شد ارزش خالص بیت کوین های این شرکت بزرگ به ۱۸۴ میلیون دلار رسیده است.

تصمیم ایلان ماسک در سال جدید

همچنین امسال نیز میزان ذخیره بیت کوین تسلا تغییری نکرد و به نظر می رسد همچنان سیاست های این مجموعه بدون تغییر مانده است. ایلان ماسک در زمان خرید ۱.۵ میلیارد دلاری(اسفند ۱۳۹۹- مارچ۲۰۲۱) خود اعلام کرده بود قصد دارد از بیت کوین در سیستم خودروهای هوشمند خود استفاده کند. اما با این وجود، ماسک پس از مدتی از این ایده بازگشت و اعلام کرد که به دلیل نگرانی های زیست محیطی ناشی از مصرف بالای انرژی بیت کوین تصمیم خود را تغییر داده است.

بد نیست بدانید درآمد تسلا هم به رشد خود ادامه داده و در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۳ به ۲۵ میلیارد دلار رسیده است که ۰.۸۱٪ بیشتر از پیشبینی کارشناسان بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *