مطالب روز

مقاله تند نیویورک پست: گنسلر دیکتاتور جمهوری موز فروش است!

اقدامات گری گنسلر در قامت ریاست کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به مذاق افراد زیادی در حوزه کریپتو خوش نیامده است. ایشان اخیرا مورد انتقاد نشریه نیویورک پست آمریکا نیز قرار گرفته است. او در این مقاله به دیکتاتور بودن متهم شده است.

آقای چارلز گاسپارینو، ستون نویس نیویورک پست و خبرنگار حوزه اقتصادی آمریکا اشاره داشت که گری گنسلر با این فرم ریاست خود بر این سازمان شایسته جایگاهی در تالار جمهوری موز فروش در آمریکاست.
بد نیست بدانید که جمهوری موز فروش به کشورهایی گفته میشود که اسیر ناپایداری های اقتصادی و سیاسی است. فساد اداری در این کشورها موج می زند.

نویسنده نشریه نیویورک پست، گری گنسلر را به تلاش برای ایجاد دیکتاتوری در حوزه قانون و زورگویی در حوزه ارزهای دیجیتال متهم کرده است. گاسپار معتقد است رایست کمیسیون، به دنبال آن است تا با تغییر قوانین قدیمی اوراق بهادار در یک دهه اخیر، فشار ناعادلانه ای را بر شرکتهای فعال در این صنعت ایجاد کند. از نظر ایشان، آقای گری گنسلر در حالی به دنبال شرکت های رمزارزی است که اجازه داده فعالیت های به مراتب جدی تر و غیر قانونی زیر نظر او انجام پذیرد.

دیکتاتور سلیقه ای!

این نویسنده تیغ انتقاد خود را فراتر برده است. او می گوید گنسلر در برخورد با تخلفات سلیقه ای عمل می کند. برای مثال، وی به شرکت ویرچو (Virtu) اشاره کرد. این پلتفرم توساط Doug Cifu مدیریت میشود که از منتقدان جدی آقای گنسلر است.

بنا به اعلام شرکت ویرچو، تخلفات پلتفرم مسائل مربوط به حفاظت سوابق شرکت بوده است. با این وجود، ریاست کمیسیون با هدف مجازات یکی از منتقدان خود به این شرکت اتهام بزرگ معاملات پنهانی را وارد کرده است. هرچند مدیرعامل ویرچو اشاره دارد، زمانی که فرایند تنظیم بازار توسط گنسلر پایان یابد قطعا شاهد قربانی شدن سرمایه گذاران زیادی خواهیم بود.

در پایان این گزارش آقای گاسپار، ریاست کمیسیون را با لقب دیکتاتور جمهوری موز فروش خطاب کرد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *