مطالب روز

جولان هکرها در شبکه دیفای

بار دیگر یک پلتفرم دیفای مورد حمله هک  قرار گرفت و رقم قابل توجه ای از سرمایه پلتفرم آرکادیا فایننس به سرقت رفت. 

امروز صبح یک هکر موفق شد ۴۶۰ هزار دلار سرمایه را از پروتکل غیرحضانتی و دیفای خارج کند. پلتفرمی که در برابر این هکر تسلیم شد آرکادیا فایننس بود. یکی از شرکت های امنیتی بلاک چین به نام پک شیلد این سرقت را بررسی می کند. 

آرکادیا فایننس هک شد

آرکادیا فایننس (Arcadia Finance) تنها با انتشار توییتی این هک را تایید کرد اما هنوز جزئیاتی از این حادثه منتشر نکرده است. در این توییت ضمن ابراز تاسف از اتفاق رخ داده  این پلتفرم شاراه کرده  به منظور جلوگیری از حملات دیگر تا زمان انجام بررسی های جامع، تصمیم گرفته اند تمامی قراردادهای خود را به حالت تعلیق درآورند. 

همچنین در خصوص این هک باید به این نکته اشاره داشت  که بیشتر سرمایه مسروقه متعلق به آپتیمیزم بوده است. 

بنا به اطلاعات به دست آمده، هکر 180 اتریوم دزدیده است که آن را از خزانه را وارد میکسر تورنادو کش کرده است. به این ترتیب موفق شده هیچ ردی از خود به جای نگذارد. همچنین سرمایه های دیگری که دزدیده شده از جمله اتریوم است که ارزش آن بیش از  ۱۰۴ هزار دلار است و به نظر می رسد  در کیف پول هکر باقی مانده است.

گزارش شرکت امنیتی بلاک چین

پک شیلد تنها ۲ ساعت پس از وقوع این حادثه از این ماجرا خبردار شد و فعالیت خود را آغاز کرد. در گزارش اولیه پک شیلد نتیجه نگران کننده ای دیده می شود. پک شیلد در این رابطه نتیجه بررسی های اولیه خود را به این شرح منتشر کرد: 

از نگاه ما علت وقوع این حادثه عدم اعتبار سنجی ورودی نا معتبر است.

همچنین یافته های ما از یک حفره نگران کننده دیگر خبر می دهد. این پروتکل دارای یک آسیب پذیری کاملا خطرناک دیگر نیز هست که میتواند نتایجویران کننده ای را در بر داشته باشد. آرکادیا از فقدان حفاظت در برابر ورود مجدد رنج میبرد. این اتفاق میتواند با دور زدن بررسی سلامت خزانه پروتکل منجر به خروج فوری سرمایه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *