مطالب روز

کمک ۶ میلیون دلاری دانشگاه استنفورد به صرافی ورشکسته FTX

دانشگاه استنفورد پیشتر رقمی در حدود ۶ میلیون دلار هدیه از صرافی FTX دریافت کرده بود. در پی ورشکستگی صرافی FTX این دانشگاه اعلام کرد با توجه به وضعیت پیش آمده قصد دارد تمام مبلغ را به حساب اف تی اکس بازگرداند. دانشگاه استنفورد این مبلغ را از طریق صندوق سرمایه گذاری آلامدا ریسرچ (Alameda Research) دریافت کرده بود.

سخنگوی این دانشگاه بزرگ در ایالت کالیفرنیا ضمن تأیید این خبر گفت که این مؤسسه می خواهد این مبلغ باید به طلبکاران این صرافی پرداخت شود. جالب است بدانید این اولین مجموعه یا نهادی نیست که قصد این کار را دارد. دو هفته پیش اعلام شد موزه متروپولیتن نیویورک میخواهد مبلغ ۵۰۰ هزار دلاری که از صرافی ورشکسته دریافت کرده را دوباره به این شرکت برگرداند.

شنیده می شود این یکی از راهکارهایی است که مدیران طرح بازسازی صرافی اف تی ایکس برای جبران کسری بودجه خود دارند. این گروه مشغول پیگیری چند طرح برای بازگردانی هدایا و کمک های مالی شرکت ورشکسته از مجاری قانونی هستند.

تیم حقوق مسئول بازپس گیری هدیا از استنفورد

آقای جان جی. ری، یک وکیل سرشناس به ریاست تیم حقوقی این شرکت منصوب شده است. او برنامه دارد تا تمام ۸ میلیارد دلار سرمایه از دست رفته این کمپانی را بازگرداند. در صورت حسابهای فروش FTX در مجموع ۳.۴ میلیارد دلار ارز دیجیتال شامل سولانا، بیت کوین، اتریوم، ریپل، دوج کوین، رپد بیت کوین، آپتوس و ارزهای دیجیتال دیگر فهرست شده است. و تلاش های این تیم تاکنون برای مابقی این سرمایه نیز به نظر موفق بوده است.

بد نیست بدانید تیم حقوقی اف تی اکس از والدین سم بنکمن فرید( مدیرعامل دستگیر شده این صرافی) شکایت کرده اند. در این شکایت آقای جوزف بنکمن و خانم باربارا فرید متهم شده اند. آنها متهم شده اند که از موقعیت خود در شرکت تحت ریاست پسرشان، برای جمع آوری میلیون ها دلار ثروت غیرقانونی استفاده کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *