مطالب روز

بانک مرکزی سوییس؛ بیت کوین منافع ما را تهدید می کند!

همانطور که می دانید ارزهای دیجیتال به علت متمرکز نبودن قابلیت کنترل ندارند. این موضوع برای بخش اعظم بانک ها و دولت ها و فعالان سنتی بازارهای مالی قابل پذیرش نیست. در همین رابطه روز گذشته در نشست سالانه بانک مرکزی سوییس در پاسخ به سوالی در رابطه با نگه داری بیت کوین به عنوان پشتوانه برای بانک صحبت کرده است.

آقای ، توماس جردن ریاست این بنگاه اقتصادی سوییسی این چنین پاسخ داد: به اعتقاد ما، ذخایر ارزی باید نقد شونده، پایدار و قابل خرید و فروش باشند. او در ادامه افزود: بیت کوین چنین چیزی نیست. ما هنوز به نتیجه نرسیده ایم که آیا می توان از بیت کوین استفاده کرد یا آن را به طور کلی رد کرد. اما باید این واقعیت را مطرح کرد که نگه داری بیت کوین منافع بانک را به خطر می اندازد. بانک مرکزی سوییس در حال حاضر چنین تصمیمی نداریم.

این در حالیست که چندی پیش در اخبار داشتیم که عده ای از مردم سوییس پیشنهاد تغییر قانون اساسی این کشور را ارائه داده اند. طبق این درخواست بانک مرکزی این کشور را ملزم به نگهداری بیت کوین در کنار طلا در ذخایر ارزی خود خواهد بود. موضوعی که تاکنون با واکنش مثبتی از سوی سیاستمداران و اقتصاد دانان سوییس روبرو نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *