مطالب روز

سونامی بزرگ در انتظار ماینرها

با توجه به نزدیک شدن به زمان هاوینگ بیت کوین در سال آینده برخی کارشناسان درخصوص ادامه حیات ماینرها هشدار دادند. 

کوین دسک گزارش می دهد با توجه به نصف شدن پاداش استخراج موفقیت آمیز هر بلاک در آپریل ۲۰۲۴ تنها ماینرهایی می توانند ادامه دهند که دسترسی به تجهیزات به روز استخراج و انرژی ارزان داشته باشند. 

هاوینگ بیت کوین توسط ساتوشی ناکاموتو، خالق بیت کوین، و با هدف کنترل تورم بیت کوین، در کد این شبکه قرار گرفته است. به طور میانگین، هر چهار سال یکبار میزان تولید بیت کوین های جدید به شکل ناگهانی نصف میشود و پاداش اهدایی به ماینرها برای اضافه کردن یک بلاک به بلاک چین با کاهش ۵۰ درصدی روبرو می شود. 

این نرخ در حال حاضر ۶.۲۵ بیت کوین است که معادل ۱۶۶۰۰۰ دلار می شود اما از سال آینده این عدد به ۳.۱۲۵ می رسد برابر با ۸۳۰۰۰ دلار. 

آقای کری لانگلایس، مدیر ارشد تراولف  که در همین زمینه فعالیت می کند معتقد است هزینه های استخراج بالاتر خواهد رفت و  انرژی ارزان و  کارآمدی تجهیزات استخراج، است که برندگان و بازندگان را پس از هاوینگ تعیین خواهد کرد.

جی پی مورگان ابربانک ایالات متحده پیش بینی کرده هزینه استخراج بیت کوین تا ۴۰۰۰۰ دلار بالا رود که در این صورت اگر قیمت بیت کوین مرز ۳۰۰۰۰ را رد نکند بسیاری از شرکت ها دچار بحران جدی خواهند شد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *