مطالب روز

پالی نتورک بار دیگر هک شد!

یکی از پلتفرم های معروف دیفای (امور مالی غیر متمرکز) بار دیگر مورد حمله هکرها قرار گرفته است و خرابکاری هایی در چند شبکه از جمله متیس، آوالانچ و پالاگان ایجاد شده است. 

پالی نتورک که تحت این حمله قرار گرفته است دو سال پیش(۲۰۲۱) نیز تحت هک مشابه قرار گرفت. به موجب این اتفاق بیش از ۶۱۵ میلیون دلار به سرقت رفت که بدترین هک در تاریخ شبکه دیفای بود.

نام این هکر وایت کپ (کلاه سفید) بود که تقریبا ۳۵۰ میلیون دلار از دارایی ها را پالی نتورک بازیابی کرد. در همین رابطه این پلتفرم با انتشار بیانیه ای گفت:

در پاسخ به این حمله، پالی نتورک اعلام می کند آماده است تا با همکاری شرکت های امنیت بلاک چین به بازیابی دارایی بپردازد. همچنین پالی نتورک بر تعهد خود به تقویت شبکه پایبند است و فورا تلاش هایی را برای رسیدگی به هک و کاهش تأثیرات آن بر کاربرانش آغاز کرده است.

درخصوص این پلتفرم باید به تصمیم جالب و بامزه این شرکت برای مصالحه با این هکر اشاره کرد. آنها برای دسترسی به تخصص هکر، گفتند که مهاجمین به شبکه poly را برای حضور در سمت مشاور ارشد امنیتی با حقوق ۵۰۰ هزار دلار دعوت میکنند که قاعدتا با پاسخی روبرو نشدند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *