مطالب روز

خیانت گوگل و اپل به کاربران ارزدیجیتال

یکی از مدیران سابق صرافی کوین بیس معتقد است درصورت خواست دولت ها شرکت های بزرگ مانند گوگل و اپل به کاربران خیانت خواهند کرد.

بالاجی سرینیواسان، مدیر سابق کوین بیس نسبت به شرکت های بزرگ مانند گوگل، اپل و ماکروسافت خوشبین نیست و معتقد است در صورتی که کشورهای بزرگ (گروه جی ۷) تصمیم به توقف یا خرابکاری در بازار ارزهای دیجیتال کنند، ابر شرکت ها به این تصمیمات کمک خواهند کرد.

ایشان در جدیدترین صحبت های خود گفت:
اگر اعضای جی ۷ بخواهند سیاست های پولی و مالی خود را تغییر دهند یا رمزارزها را تحت فشار قراردهند، همه کاربران و مردم دنیا باید در انتظار رفتار آن ها باشند.
این موضوع نگران کننده است. اپل، گوگل و مایکروسافت بیشترین ریسک را دارند؛ آن ها تقریبا به بخش عمده ای از سیستم های جهان دسترسی دارند.
این چیزی است که من بیشتر نگران آن هستم. اپل با به روز رسانی سیستم ها، گوگل با اتصال به گوگل درایو شما و مایکروسافت با ویندوز خطر بالقوه هستند اگر دولت ها بخواهند آنها می توانند با اسکن سیستم شما کلیدهای شخصی و دارایی های دیجیتالتان را به راحتی متوقف کنند.

سرینیواسان در پایان ابراز امیدواری کرد که دولت ها تصمیم به توقیف دارایی دیجیتال مردم نگیرند و غول های فناوری نیز به اصول اخلاقی پایبند باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *