مطالب روز

چشمک چین به بازار رمزارزها

چین به عنوان یکی از کشورهایی که نقش مهمی در اقتصاد جهانی دارد با مواضع و سیاست های سخت گیرانه خود در قبال رمزارزها معروف است. اما با تغییر سیاست های اخیر در کشور هنگ کنگ و اجرایی شدن قانون شفافیت رمزارزها حالا این فرصت برای چینی های علاقه مندان به سرمایه گذاری در بازار رمزارزها تسهیل شده است. 

هنگ کنگ کشوری است که تا حدودی خودمختار است اما به طور کلی یکسری قوانین خود را تحت نظر جین اجرا می کند و به نوعی منطقه ویژه اقتصادی آزادتر برای چینی ها و به طور کلی شرق آسیاست. در قوانین جدیدی که هنگ کنگ از روز ۵شنبه اجرایی کرده است اشخاص  می توانند بیت کوین و اتریوم خرید و فروش کنند اما شرکتهای ارز دیجیتال ابتدا باید با قوانین کمیسیون اوراق بهادار و معاملات آتی این منطقه ثبت نام کنند و مجوزات لازم را برای ورود اخذ کنند. 

 

 

 

در همین رابطه جاستین سان بناینگذار ترون معتقد است این گام بزرگی برای صنعت رمزارز چین است. آقای سان اظهار داشت: هر فرد چینی که اقامت هنگ کنگ را داشته باشد می تواند خود را در این بازار ببیند که نکته ای امیدوار کننده است. من فکر میکنم این قدمی بزرگ برای ارزهای دیجیتال در کشور چین است زیرا نخستین حوزه قضایی در این کشور است که معاملات رمزارزها را قانونی اعلام کرده و ما باید منتظر پیامدهایی آن برای کل صنعت رمزارزها در چین باشیم.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *