مطالب روز

بازار ارزهای دیجیتال آماده انفجار قیمت

پس از شروع طوفانی کریپتو در سال ۲۰۲۴ ؛ اقبال فراوانی که به ارزهای جدید در بازار به وجود آمده است. اما مدتی است که روند افزایشی نرخ ها در بازار متوقف و اخیرا نیز مقداری عقب نشینی از مواضع پیشین خود، خصوصا در بیت کوین را شاهد بودیم. رسانه ها و تحلیلگران متخصص در این حوزه این موضوع را آرامش پیش از طوفان خوانده اند. این گروه در گزارشات اخیر خود بازار را آماده انفجار و جهش حدود ۱۶۰ درصدی پس از هاوینگ بیت کوین دانسته اند. 

هاوینگ به زودی و در تاریخ تقریبی زمان ۲۲ آپریل ۲۰۲۴ یعنی ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ رخ می دهد. هرچند لازم است بدانید این زمان حدودی است و تخمین زمان دقیق هاوینگ بیت کوین امری غیرممکن است.

به گزارش بیتفینکس (Bitfinex)، پیش بینی میشود که حدود ۱ سال پس از هاوینگ بیت کوین با انفجار قیمت این طلای دیجیتال به ۱۵۰ هزار دلار برسد. برخی نیز در انتقاد به این تحلیل ادعا می کنند بیت فینیکس بر اساس داده هایی این عدد را پیش بینی کرده است که کامل نیستند. به اعتقاد این تحلیل گران بیت کوین مرز ۱۵۰ هزار دلار را نیز به راحتی رد خواهد کرد.

در همین رابطه آرتور هیز، مؤسس BitMEX، اعتقاد دارد به زودی با افت قیمت روبرو خواهیم شد. هیز اذعان داشت؛ در فصل مالیات هستیم و همچنین سیاست های فدرال رزرو میتواند باعث کاهش نقدینگی دلار شود. این امر سرمایه گذاران را محتاط تر خواهد کرد. به طور طبیعی منجر به فروش داراییهای ارز دیجیتال شود.

به همین دلیل نیز احتمال افت قیمت به دلیل کاهش نقدینگی و افزایش فشار فروش را شاهد خواهیم بود. اما پس از آن بازار بار دیگر یک مسیر صعودی قدرتمند را پیش روی خود می بیند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *